KQZ fton qytetarët në Veri që të dalin të votojnë - Gazeta Express
string(49) "kqz-fton-qytetaret-ne-veri-qe-te-dalin-te-votojne"

KQZ fton qytetarët në Veri që të dalin të votojnë

Lajme

Gazeta Express

21/04/2024 8:40

Zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi, i ka ftuar qytetarët në Veri që të shfrytëzojnë të drejtën e tyre për të marrë pjesë në votimin për apo kundër shkarkimit të kryetarëve aktualë.

“Në emër të KQZ-së, ftoj të gjithë qytetarët e komunave Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut që ta shfrytëzojnë këtë të drejtë të tyre për të marrë pjesë në procesin e votimit dhe të deklarohen nëse janë për apo kundër largimit nga funksioni të kryetarit të komunës së tyre.”

Lexo Edhe:

Elezi ka thënë se numri i qytetarëve me të drejtë vote për procesin e votimt për apo kundër largimit të kryetarëve nga funksioni në komunat Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut është  46 mijë e 556 votues. /GazetaExpress/