Kovaçevski: Nuk priten ndryshime në kabinetin qeveritar - Gazeta Express
string(54) "kovacevski-nuk-priten-ndryshime-ne-kabinetin-qeveritar"

Ballina

Gazeta Express

03/10/2022 16:32

Kovaçevski: Nuk priten ndryshime në kabinetin qeveritar

Ballina

Gazeta Express

03/10/2022 16:32

Kryeministri Dimitar Kovaçevski për gazetarët tha se posti i ministrit të ri në Vetëqeverisjen lokale i takon PLD-së dhe se propozimi duhet të vij nga kjo parti.

Kryeministri tha se është i lumtur që në opinion po lakohet emri i ish kryetarit të Shkupit, Risto Penov, ndërkohë që theksoi se nuk priten ndryshime të tjera në kabinetin qeveritar.

Lexo Edhe:

“Emri do të publikohet kur të vijë koha, bëhet fjalë për vendim të PLD-së.

Unë jam i lumtur që është përmendur emri i ish kryetarit të Shkupit, Risto Penov. Se kur do të jetë në seancë kuvendore propozimi thuhet. Kjo duhet të koordinatohet me kryetarin e Kuvendit. Risto Penov është propozim i PLD-së, por zyrtarisht akoma nuk ka arritur tek ne”, tha Kovaçevski.