Kosovare Asllani shënon për Real Madridin - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

08/12/2019 18:40

Kosovare Asllani shënon për Real Madridin

Sport

Gazeta Express

08/12/2019 18:40

Skuadra e femrave të Real Madridit po e mposhtë 2-1 atë Espanyolit.

CD Taconit, që është blerë nga Reali dhe vitin e ardhshëm do t’i ndërrohet emri, ia ka dhuruar epërsinë e parë sonte futbollistja nga Kosova, Kosovare Asllani.

Ndryshe, Asllani është pjesë e femrave të Real Madridit që prej këtij edicioni.

Pas 11 xhirosh, CD Tacon renditet në vendin e 11-të në tabelë me 12 pikë.