Kosova U20 sot fillon garat në Kampionatin Evropian - Gazeta Express
string(51) "kosova-u20-sot-fillon-garat-ne-kampionatin-evropian"

Sport

Gazeta Express

09/07/2022 11:33

Kosova U20 sot fillon garat në Kampionatin Evropian

Sport

Gazeta Express

09/07/2022 11:33

Kosova U20 sot fillon garat në FIBA Kampionatin Evropian, Divizioni B.

Ndeshja e parë për “Dardanet” do të jetë ndaj Maqedonisë së Veriut.

Lexo Edhe:

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 18:45.

Kosova është në grup edhe me Kroacinë, Malin e Zi dhe Rumaninë.

Ndeshjet e Kampionatit Evropian, Divizioni B, zhvillohen në Shkup, nga 9 deri më 17 korrik. /Gazeta Express/