Kosova thyen rekord, brenda 24 orëve 79 raste të reja me Covid-19 - Gazeta Express
string(65) "kosova-thyen-rekord-brenda-24-oreve-79-raste-te-reja-me-covid-191"

Kosova thyen rekord, brenda 24 orëve 79 raste të reja me Covid-19

Gazeta Express

12/04/2020 22:45

IKSHPK bën të ditur se në laboratorin e mikrobiologjisë molekulare janë testuar 250 mostra dhe prej tyre 79 kanë dalë pozitive.

Numri total i të prekurve ka shkuar në 362 në të gjithë Kosovën.

Lexo Edhe:

IKSHPK bën thirrje që qytetarët të zbatojnë rekomandimet e tyre.

Kjo është komunikata e plotë: