Kosova përballet me Shqipërinë në Evropian - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

20/05/2021 11:35

Kosova përballet me Shqipërinë në Evropian

Sporte tjera

Gazeta Express

20/05/2021 11:35

Një përballje e veçantë do të ndodh sot në Kampionatin Evropian të karatesë, që po mbahet në Poreç të Kroacisë.

Kombëtarja e Kosovës do të ndeshet në kumite me Kombëtaren e Shqipërisë.

Ndeshja fillon në ora 17:00, ndërsa transmetohet drejtpërdrejt në këtë link: https://bit.ly/2SWe1E0

Karateistët kosovarë synojnë të jenë të suksesshëm në këtë garë prestigjioze, qoftë në garat ekipore, ashtu edhe në ato individuale.

Madje, Herolind Nishevci dhe Fortesa Orana janë shumë afër të fitojnë medalje në Evropian. /Gazeta Express/