Kosova në tenis e nis me fitore në Billie Jean King Cup - Gazeta Express
string(55) "kosova-ne-tenis-e-nis-me-fitore-ne-billie-jean-king-cup"

Kosova në tenis e nis me fitore në Billie Jean King Cup

Sport

Gazeta Express

08/04/2024 17:27

Ekipi kosovar në tenis e ka nisur me fitore kampanjën në Billie Jean King Cup.

Kosova po merr pjesë në Kmapionatin Botëror të kombëtareve të tenisteve në Vilnius të Lituanisë, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

E ndeshjen e parë Kosova e fitoi ndaj Gjeorgjisë me rezultat 2:1.

Lekaj dhe Rushiti e humbën setin e parë, por i fituan dy të radhës për ta nisur me këmbë të mbarë këtë kampionat