Kosova me pesë xhudiste në Grand Slamin e Tbilisit - Gazeta Express
string(50) "kosova-me-pese-xhudiste-ne-grand-slamin-e-tbilisit"

Sporte tjera

Gazeta Express

23/03/2023 23:41

Kosova me pesë xhudiste në Grand Slamin e Tbilisit

Sporte tjera

Gazeta Express

23/03/2023 23:41

Ekipi prej 5 xhudisteve nga Kosova do të paraqitet në Grand Slam Tbilisi të Gjeorgjisë.

Atje do të marrin pjesë këto xhudiste: Distria Krasniqi (-52 kg), Erza Muminoviq (-52 kg), Nora Gjakova (-57 kg), Laura Fazliu (-63 kg), Loriana Kuka (-78kg).

Lexo Edhe:

Në këtë Grand Slam garojnë 5 kontinente, 61 shtete, 429 garues, 221 meshkuj dhe 198 femra.

Distria, Erza dhe Nora ndeshen nesër, Laura ndeshet pasnesër, kurse Loriana të dielen

Bashkë me garueset tona kanë udhëtuar edhe trajnerët Majlinda Kelmendi dhe Fatos Tabaku.

Ndeshjet fillojnë nesër nga ora 06:30.