Kosova luan për herë të parë në Zvicër, FBK kërkon përkrahje nga bashkatdhetarët - Gazeta Express
string(79) "kosova-luan-per-here-te-pare-ne-zvicer-fbk-kerkon-perkrahje-nga-bashkatdhetaret"

Sport

Gazeta Express

27/07/2023 15:18

Kosova luan për herë të parë në Zvicër, FBK kërkon përkrahje nga bashkatdhetarët

Sport

Gazeta Express

27/07/2023 15:18

Kosova për herë të parë do të luajë në Zvicër në basketboll.

“Dardanët” do të përballen me “Helvetikët”, të shtunën nga ora 17:30, në Fribourg, përkatësisht palestrën “Site Sportif Saint-Leonard”.

Lexo Edhe:

Kjo është një mundësi e mirë për bashkatdhetarët tanë që jetojnë në Zvicër, të shohin nga afër “Dardanët”.

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka ftuar shqiptarët që jetojnë në Zvicër t’i mbështesin basketbollistët e Kosovës, pasi është sfidë jetike.

Biletat kanë dalë në shitje dhe mund të blihen në këtë link:

https://www.ticketmaster.ch/…/switzerland-vs…/17459…

Kujtojmë se këto dy kombëtare u përballën në Prizren, ku Kosova fitoi 76:49.

Kosova ka një fitore e një humbje, Danimarka dy fitore dhe Zvicra dy humbje në Grupin H të Rrethit të Tretë Parakualifikues për Eurobasket 2025. /Gazeta Express/