Kosova, e shtata në Evropian - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

21/05/2021 14:30

Kosova, e shtata në Evropian

Sporte tjera

Gazeta Express

21/05/2021 14:30

Kombëtarja e Kosovës në karate, konkurrenca e femrave, ka përfunduar në vendin e shtatë në ekipore të Kampionatit Evropian “Poreç 2021”.

Vashat kosovare i shënuan dy fitore, ndaj Polonisë dhe Malit të Zi, për të arritur deri në çerekfinale, ku u mundën nga Franca.

“Dardanet” e prisnin rastin që përmes repesazhit ta kërkonin medaljen e bronztë, por humbja e Francës në gjysmëfinale, ua pamundësoi vazhdimin tutje.

Vendi i shtatë nga 34 kombëtare pjesëmarrëse në ekipore vlerësohet sukses për kombëtaren tonë.

Në Evropian po merr pjesë edhe ekipi kombëtar i Kosovës në konkurrencën e meshkujve, i cili dje u mund nga Kombëtarja shqiptare. /Gazeta Express/