Kosova e përfundon Evropianin me fitore, mposht Shqipërinë - Gazeta Express
string(57) "kosova-e-perfundon-evropianin-me-fitore-mposht-shqiperine"

Kosova e përfundon Evropianin me fitore, mposht Shqipërinë

Sport

Gazeta Express

30/07/2023 18:32

Kosova ka shënuar fitoren e parë dhe të vetme në Kampionatin Evropianin, Divizioni B, që sonte përfundon në Portugali.

Dardanët U18 për vendin e 21-të kanë mundur Shqipërinë me rezultat 64:85 (14:17, 18:22, 13:26, 19:20).

Lexo Edhe:

Kosova U18 ishte për një nuancë më e mirë në periudhën e parë dhe të dytë, për të shkuar në pushim me rezultat 32:39. Basketbollistët e rinj të Kosovës vazhduan me lojë të mirë edhe në pjesën e dytë, ku ishin më bindës, sidomos në periodën e tretë, duke triumfuar 64:85.

Te Kosova u dalluan Jon Ismajli me 23 pikë e tetë asistime dhe Arlind Konjuhi me 27 pikë. /Gazeta Express/