Kosova e nis me humbje Evropianin në Durrës, mposhtet nga Shqipëria - Gazeta Express
string(66) "kosova-e-nis-me-humbje-evropianin-ne-durres-mposhtet-nga-shqiperia"

Kosova e nis me humbje Evropianin në Durrës, mposhtet nga Shqipëria

Sport

Gazeta Express

01/08/2023 21:43

Kosova U18 është mundur nga Shqipëria në Kampionatin Evropian, Divizioni C, që sot filloi në Durrës.

Vashat e Kosovës pësuan 45:63 (11:24, 10:10, 13:13, 11:16).

Lexo Edhe:

Periudha e parë ishin vendimtare, ku vashat kuqezi e nisën më mirë ndeshjen dhe fituan këtë pjesë 11:24. Më pas u zhvillua lojë kryesisht e barabartë, megjithatë, Shqipëria me përkrahjen e tifozëve arriti të menaxhojë epërsinë dhe të fitojë 45:63.

Vesa Krasniqi kishte tetë pikë e 15 kërcime, Malvina Haziri shtoi 15 pikë, kurse Olsa Tahiri kontribuoi me tetë pikë e gjashtë kërcime.

Ndeshja e ardhshme është nesër ndaj Armenisë nga ora 19:00. /Gazeta Express/