Konsumoni këtë pije dhe viruset nuk do t’iu bëjnë asgjë - Gazeta Express

Shneta

Gazeta Express

23/03/2020 12:19

Konsumoni këtë pije dhe viruset nuk do t’iu bëjnë asgjë

Shneta

Gazeta Express

23/03/2020 12:19

Ne ju sjellim një recetë për pije që do t’ju ndihmojë të përballoni ftohjet dhe viruset.Është e thjeshtë për t’u përgatitur. Përbërësit për shërbim:– një copë xhenxhefil të freskët (afërsisht 3 cm)

– 600 ml ujë– gjysmë limoni– një lugë gjelle mjaltë

Grini imët xhenxhefilin, mbulojeni me ujë dhe shtoni limon dhe mjaltë. Përzieni mirë derisa të përpunohet i tëri dhe përdoreni sipas dëshirës.