Konfirmohet nga Arsenali, Gabriel Jesus është operuar me sukses - Gazeta Express
string(62) "konfirmohet-nga-arsenali-gabriel-jesus-eshte-operuar-me-sukses"

Sport

Gazeta Express

06/12/2022 19:38

Konfirmohet nga Arsenali, Gabriel Jesus është operuar me sukses

Sport

Gazeta Express

06/12/2022 19:38

Arsenali ka konfirmuar se Gabriel Jesus i është nënshtruar një operacioni në gjurin e tij të djathtë.

Klubi londinez gjithashtu bëri të ditur se sulmuesi brazilian e ka kaluar me sukses këtë operacion, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

“Gabriel Jesus i është nënshtruar me sukses një operacioni në gjurin e tij të djathtë pasi pësoi një dëmtim gjatë ndeshjes së grupeve të fazës së grupeve të Kupës së Botës Brazil – Kamerun të premten. Gabby tani do të fillojë programin e tij të rehabilitimit. Të gjithë në klub po mbështesin Gabby dhe do të punojnë shumë për ta rikthyer atë në fushë sa më shpejt të jetë e mundur”, thuhet në njoftimin e klubit.

Gabriel Jesus pritet të jetë jashtë fushave për disa muaj. /Gazeta Express/