Konfirmohet: Neymari e humb vitin - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

29/11/2021 13:32

Konfirmohet: Neymari e humb vitin

Futboll

Gazeta Express

29/11/2021 13:32

Neymari nuk do të luajë më për Paris Saint-Germainin në vitin 2021, për shkak se do të mungojë gjashtë javë si pasojë e lëndimit të nyjës së këmbës.

Sulmuesi brazilian u bart me barelë jashtë fushës në fitoren e PSG-së 3:1 në udhëtim ndaj Saint-Etienne, raporton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

29-vjeçari e ndrydhi nyjën e këmbës së majtë dhe pasi ra në fushë u duk se kishte dhimbje të tmerrshme. Bashkëlojtarët e tij dhe ekipi mjekësor i PSG-së u dukën tejet të shqetësuar më gjendjen e tij dhe e bartën jashtë fushës në barelë.

Mediat franceze sugjeruan se braziliani do të mungojë deri në fillim të janarit.

Neymari do t’iu nënshtrohet ekzaminimeve shtesë mjekësore sot gjatë ditës për ta mësuar shkallën e dëmtimit, por sipas Goal.com, ai do të mungojë gjashtë javë.

Si pasojë, ai do të mungojë për PSG-në kundër Nice, Lens, Monaco dhe Lorien në Ligue 1 para pushimit dimëror, si dhe kundër Brugge në Ligën e Kampionëve.

PSG-ja do të përballet me Lyonin më 9 janar, por kjo datë mundë të jetë shumë herët për rikthimin e tij në fushë./Gazeta Express/