Konfirmohet mungesa e madhe për Italinë në Euro 2024 - Gazeta Express
string(52) "konfirmohet-mungesa-e-madhe-per-italine-ne-euro-2024"

Futboll

Gazeta Express

15/05/2024 19:23

Konfirmohet mungesa e madhe për Italinë në Euro 2024

Futboll

Gazeta Express

15/05/2024 19:23

Euro 2024 do të fillojë në më pak se një muaj, më 14 qershor në Gjermani.

E Kombëtarja e Italisë e ka marrë një lajm të keq para këtij kampionati, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Futbollisti Nicolo Zaniolo do ta humbasë Euro 2024 për shkak të një frakture të vogël në këmbë që e pësoi dje.

Futbollisti i Galatasarayt që është në huazim nga Aston Villa do të jetë jashtë këtij turneu dhe do të jetë një mungesë e madh për “Azzuri”.

Italianët do të kërkojnë ta ruajnë titullin që e fituan në Evropianin e kaluar, duke e mposhtur Anglinë në finale pas ekzekutimit të penalltive.