Konfirmohen çmimet e larta të Galaxy Z Fold5 dhe Tab S9 Ultra - Gazeta Express
string(61) "konfirmohen-cmimet-e-larta-te-galaxy-z-fold5-dhe-tab-s9-ultra"

AutoTech

Gazeta Express

13/07/2023 21:08

Konfirmohen çmimet e larta të Galaxy Z Fold5 dhe Tab S9 Ultra

AutoTech

Gazeta Express

13/07/2023 21:08

Derisa data e prezantimit të Galaxy Z Fold5 po afron, kanë dalë edhe detajet për çmimin e tij.

Çmimi në Greqi për versionin 256 GB do të jetë 1,999€ dhe kur llogarisim TVSH-në më të lartë në vendin mesdhetar, ndërsa çmimi i pajisjes së palosshme duhet të jetë diku 1,899€ në pjesën tjetër të Evropës.

Lexo Edhe:

Sidoqoftë, kjo përfaqëson 100 € më shumë se modeli Z Fold4 që u lançua me një çmim prej 1,799€ gushtin e kaluar.

E njëjta gjë do të ndodhë me versionin me kapacitet prej 1 TB, i cili do të kushtojë 2,299€ në Greqi dhe rreth 2,199€ në pjesën tjetër të Evropës.

Ngjarja do të përfshijë edhe debutimin për serinë e re të Galaxy Tab S9.

Versioni më i fuqishëm Ultra, pritet të fillojë nga 1,399 euro në Greqi dhe mund të përjetojmë një rritje të çmimit edhe me tabletët.

Për krahasim, Tab S8 Ultra u prezantua në shkurt 2022 me 1,150 euro.

Tableti i ri duhet të vijë me një panel Dynamic AMOLED 2X, do të mbajë diagonalin e tij 14,6” me rezolucion 2960 x 1848 pixel dhe profilin e tij të hollë 5,5 mm. Ai duhet të ketë një çip Snapdragon 8 Gen 2 nga Qualcomm, Android 13 për tableta, me ndërfaqen më të fundit One UI.

Modeli pritet të ketë një bateri masive, karikim 45 ë dhe ndoshta kamera të përmirësuara, megjithëse dyshojmë se ato do të përdoren shumë në një pajisje që është 32 cm e gjatë dhe 20 cm e gjerë. /Shqip.com