Koncerti premierë i Filharmonisë së Kosovës - Gazeta Express
string(43) "koncerti-premiere-i-filharmonise-se-kosoves"

Arte

Gazeta Express

25/05/2022 16:24

Koncerti premierë i Filharmonisë së Kosovës

Arte

Gazeta Express

25/05/2022 16:24

Në premierën e koncertit të Filharmonisë së Kosovës me 29 maj do të përformojnë Besa Llugiqi (soprano), Artemida Qarri Haxhiaj (piano) dhe Antoine Marguier (dirigjente).

Përderisa Filharmonia e Kosovës ka njoftuar përmes një shkrimi për koncertin premierë:

Lexo Edhe:

Jemi të lumtur të ju njoftojmë se sezoni 2021/22 vazhdon me koncertin premierë të Orkestrës së Filharmonisë së Kosovës më 29 maj 2022. Koncerti organizohet në Qendrën “Bogdani Polis” (Katedralja “Nënë Tereza”) në Prishtinë prej orës 20:00. Për pjesëmarrje rezervimi është i obliguar.

/Gazeta Express