Koncert dedikuar rock grupit ‘MAK’ - Gazeta Express
string(32) "koncert-dedikuar-rock-grupit-mak"

Arte

Gazeta Express

07/12/2022 15:34

Koncert dedikuar rock grupit ‘MAK’

Arte

Gazeta Express

07/12/2022 15:34

Në qytetin e Mitrovicës nesër, më 8 dhjetor do të mbahet koncert në Qendrën e Kulturës “Rexhep Mitrovica, më fillim nga ora 19:00.

Ky koncert do të jetë dedikim për grupin legjendar MAK!

Lexo Edhe:

MAK ishte ndër bendet e para të muzikës rock në Mitrovicë dhe në Kosovë në përgjithësi.

Në këtë koncert do të performojnë yje të muzikës në Kosovë dhe në Shqipëri.

Valon Gashi, Denis Hima, Armend Xhaferi në kitarë, Teuta Kurti, Ardian Behrami në vokal dhe MEGA bendi do të na risjellin këngët e bukura të MAK.

/Express