Komuna e Podujevës shpall konkurs letrar, fituesit do të shpërblehen - Gazeta Express
string(67) "komuna-e-podujeves-shpall-konkurs-letrar-fituesit-do-te-shperblehen"

Arte

Gazeta Express

08/12/2022 18:29

Komuna e Podujevës shpall konkurs letrar, fituesit do të shpërblehen

Arte

Gazeta Express

08/12/2022 18:29

Në kuadër të takimeve të kulturës “Kadri Kadriu”, Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport e Komunës së Podujevës ka shpallur konkurs letrar për poezi, ese dhe tregim të shkurtër.

Siç bëhet e ditur në njoftim, konkursi ka qëllim të ruaj, kultivojë dhe zhvillojë traditën kulturore letrare si dhe të motivojë dhe promovojë krijuesit shqiptarë.

Lexo Edhe:

Takimi letrar do të shpërblejë tri vendet e para.

Vendi i parë që mban emrin “Afrim Maliqi” do të shpërblehet me 250 euro, vendi i dytë me 170 euro, ndërsa vendi i tretë me 100 euro.