Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat - Gazeta Express

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Ballina

Gazeta Express

23/09/2020 23:33

Me 62 vota “pro” dhe 44 “Kundër” në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Shumica parlamentare votoi pro zëvendësministrave të propozuar nga koalicioi BDI-LSDM dhe Lëvizja Besa, ndërsa opozita shqiptare dhe ajo maqedonase votuan kundër./TV21