Kompletohet faza e grupeve në Champions League, Messi vs Ronaldo - Gazeta Express

Kompletohet faza e grupeve në Champions League, Messi vs Ronaldo

Futboll

Gazeta Express

01/10/2020 18:15

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i UEFA Champions League.

Shorti i ka vënë përballë njëra-tjetrës super skuadra.

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo do të përballen dy herë mes vete në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve, raporton Gazeta Express.

Ata nuk janë përballur që kur Ronaldo la Realin në vitin 2018 për t’u trasnferuar te Juve, raporton Gazeta Express.

Grupet në Champions League:

Grupi A:
Bayern Munich
Atletico Madrid
Salzburg
Lokomotiva Moskës

Grupi B:
Real Madrid
Shakhtar
Inter
Borussia Monchengladbach

Grupi C:
Porto
Manchester City
Olympiacos
Marseille

Grupi D:
Liverpool
Ajax
Atalanta
Midtjylland

Grupi E:
Sevilla
Chelsea
Krasnodar
Stade de Rennes

Grupi F:
Zenit
Borussia Dortmund
Lazio
Brugge

Grupi G:
Juventus
Barcelona
Dinamo Kiev
Ferencvarosi TC

Grupi H:
Paris Saint Germain
Manchester United
RB leipzig
Istanbul Bashakshir