Kompania britanike për shërbime postare dëshiron një flotë prej 500 dronësh - Gazeta Express
string(75) "kompania-britanike-per-sherbime-postare-deshiron-nje-flote-prej-500-dronesh"

AutoTech

Gazeta Express

13/05/2022 1:30

Kompania britanike për shërbime postare dëshiron një flotë prej 500 dronësh

AutoTech

Gazeta Express

13/05/2022 1:30

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, në tri vitet e ardhshme, ajo shpreson se deri në 200 drone do të ndihmojnë në bartjen e postës në 50 rrugë të reja me Ishujt e Scilly, Ishujt Shetland, Ishujt Orkney dhe Hebridet të parët që do të përfitojnë.

Shërbimet e reja kanë nevojë për miratim nga Autoriteti i Aviacionit Civil (CAA).

Lexo Edhe:

Royal Mail ka testuar përdorimin e dronëve për disa kohë, me testimin më të fundit të mbajtur në prill në ishujt Shetland.