Kombëtarja e Kosovës po stërvit në Danimarkë para lojës së nesërme - Gazeta Express
string(66) "kombetarja-e-kosoves-po-stervit-ne-danimarke-para-lojes-se-neserme"

Basketboll

Gazeta Express

29/06/2022 14:18

Kombëtarja e Kosovës po stërvit në Danimarkë para lojës së nesërme

Basketboll

Gazeta Express

29/06/2022 14:18

Basketbollistët e Kombëtares së Kosovës e kanë zhvilluar sot stërvitjen e parë në Danimarkë.

Ata janë të gatshëm për sfidën e rëndësishme që i pret, ndërsa kanë nisur të përgatiten disa ditë më parë intensivisht në Prishtinë.

Lexo Edhe:

Në stërvitje basketbollistët e kanë dhënë maksimumin, ndërsa i vetmi i cili nuk ka stërvitur ishte Meriton Ismaili për shkak të lëndimit, por që shpresohet se, do të jetë i gatshëm për ndeshje.

Përballja ndaj danezëve do të zhvillohet të enjten në Naestved nga ora 19:00, shkruan “Gazeta Express”.

Kjo sfidë është e vlefshme për rrethin e parë parakualifikues të FIBA Eurobasket 2025.

Në ndeshjen e parë të zhvilluar në mes këtyre dy kombëtareve, fitore kishte shënuar Kosova 78:73.

Dardanët më pas pësuan dy humbje nga Norvegjia, që ka dy fitore e një humbje, kurse Danimarka ka një fitore e një humbje.

Ndeshja e fundit e Grupit C zhvillohet më 3 Korrik mes Norvegjisë dhe Danimarkës. /Gazeta Express/