"Koka" e grupit të drogës në Tiranë, del fotoja e Brikena Frakullit - Gazeta Express
string(64) "koka-e-grupit-te-droges-ne-tirane-del-fotoja-e-brikena-frakullit"

“Koka” e grupit të drogës në Tiranë, del fotoja e Brikena Frakullit

Shqiperi

Gazeta Express

05/02/2023 17:29

Brikena Frakulli, 40 vjeç është arrestuar nga Policia e Tiranës si drejtuese e një grupi që merrej me shpërndarje të lëndëve narkotike në Tiranë. Operacioni i zhvilluar dje ccoi në pranga katër anëtarë të grupit.

Sipas hetimeve të kryera përgjatë një muaji nga Prokuroria dhe Policia, rezulton se Frakulli siguronte lëndën narkotike në sasi të mëdha te një person, identiteti i të cilit për shkak të hetimeve nuk është bërë i njohur nga autoritetet.

Lexo Edhe:

Më pas në drejtimin e saj, kjo sasi ndahej në doza të vogla siç duket dhe në pamje dhe shpërndahej nga anëtarë të grupit kriminal në disa zona të Tiranës, si Ali Demi, ish-Blloku, por jo vetëm. /Gazeta Express