Koha po ikën për aktorin legjendar Bruce Willis, familja nuk ndahet prej tij për 24 orë - Gazeta Express
string(86) "koha-po-iken-per-aktorin-legjendar-bruce-willis-familja-nuk-ndahet-prej-tij-per-24-ore"

Koha po ikën për aktorin legjendar Bruce Willis, familja nuk ndahet prej tij për 24 orë

Rozë

Gazeta Express

07/12/2023 13:18

Aktori legjendar Bruce Willis po lufton me demencën dhe familja e tij nuk po ndahet prej tij, duke deklaruar se aktori është në gjendje të keqe dhe është vetëm çështje kohe të humbasë betejën me këtë sëmundje.

Pothuajse një vit më parë, bota u trondit nga lajmi se një nga heronjtë më të mirë të aksionit të ekranit të madh po tërhiqej nga bota e filmit. Bruce Willis fillimisht u diagnostikua me afazi, një sëmundje që shkakton humbjen e aftësisë për të folur, për t’u diagnostikuar më vonë me një formë të rrallë të demencës. Krahas gruas së tij aktuale Emma Hemming Willis dhe fëmijëve të tij Rumer, Scout, Tallulah, Mabel dhe Evelyn, të cilët i kishte në dy martesa, aktori i njohur në momente të vështira mbështetet edhe nga ish-bashkëshortja e tij Demi Moore.

Lexo Edhe:

Siç raportojnë mediat e huaja, gjendja e tij është e paqartë dhe të paktën një familjar është gjithmonë pranë tij. Aktori i filmit hit “Die Hard” i kalon ditët me gruan e tij Emën, ish-bashkëshorten Demi Moore dhe pesë fëmijët.

“Kur Bruce u diagnostikua, të gjithë u mblodhën për të mbajtur të paprekur kujtimin e tij për familjen e tij”, tha një burim për Us Weekly, duke shtuar, “Të gjithë janë aty gjatë gjithë kohës. Kjo përvojë e afroi edhe më shumë familjen. Askush nuk e di se sa kohë i ka mbetur Bruce Willis, kështu që ata po zhyten çdo moment me të”.

I njëjti burim zbuloi gjithashtu se “gjithçka rrotullohet rreth” aktorit dhe se ai ka pasur “shumë më shumë ditë të këqija sesa të mira” në muajt e fundit. Një tjetër burim shtoi se aktori “ka kujdes 24 orë, por të paktën një anëtar i familjes është gjithmonë me të”. Ai gjithashtu kalon kohë me mbesën e tij Luetta, të cilën vajza e tij Rumer e priti në prill.

“Rumer dëshiron që Lueth të njoh Bruce.” Ajo dëshiron të përfshihet aktivisht në jetën e Luetës. Është një marrëdhënie shumë e veçantë”, tha burimi.

Në shkurt, familja njoftoi se gjendja e tij ishte përkeqësuar me një diagnozë “mizore” të demencës. Që atëherë, familja mbledh çdo festë për të shijuar kohën së bashku.