Klubet arabe e duan Kessien - Gazeta Express
string(27) "klubet-arabe-e-duan-kessien"

Klubet arabe e duan Kessien

Sporte tjera

Gazeta Express

03/08/2023 18:13

Franck Kessie e ka një të ardhme për t’u definuar.

Mesfushori nga Bregu i Fildishtë, i cili u largua vitin e kaluar nga Milani për t’iu bashkuar Barcelonës, është i gatshëm të largohet nga “Blaugrana” pas vetëm një viti qëndrimi aty.

Lexo Edhe:

Në shënjestër të mesfushorit luftarak janë klubet italiane, mbi të gjitha Juventusi dhe Interi, shkruan “Gazeta Express”.

Por, futbollisti i lindur në vitin 1996 tash po kërkohet edhe nga klubet nga Arabia Saudite.

Së fundmi në garë për lojtarin ka hyrë Al Nassr i Cristiano Ronaldos, ndërsa atë e do edhe Al Ahli.

Barcelona i kërkon së paku 15 milionë euro për kartonin e mesfushorit, por përballë sauditëve të pasur kampioni spanjoll mund të kërkojë më shumë para.

Edhe vetë futbollisti e ka hapur si një mundësi transferimin në Saudi Pro League duke e pasur parasysh se atje mund të paguhet shumë më tepër sesa në Evropë.

Mediumi spanjoll “Sport” raporton se për Kessien interesim kanë shfaqur edhe klubet e Premierligës, mbi të gjitha Tottenhami.

Por, e ardhmja e tij mbetet e paqartë, të paktën për momentin… /Gazeta Express/