13 trofe të Champions League zbresin në Anfield, Klopp i lë në stol Manen dhe Van Dijkun, Milan pa Ibrahimovicin - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

15/09/2021 20:07

13 trofe të Champions League zbresin në Anfield, Klopp i lë në stol Manen dhe Van Dijkun, Milan pa Ibrahimovicin

Futboll

Gazeta Express

15/09/2021 20:07

Janë publikuar formacionet për sfidën mes Liverpool dhe AC Milan.

Do të jetë ndeshje interesante, pasi Milan kthehet në Champions League pas shumë e shumë vitesh.

Lexo Edhe:

Në Anfield zbresin dy skuadrat më të suksesshme pas Real Madridit në Champions, Milan me shtatë trofe dhe Liverpooli me gjashtë trofe, raporton Gazeta Express.

Milani do të jetë pa të madhin, Zlatan Ibrahimovic, ka disa shqetësime të vogla dhe Stefano Pioli ka vendosur të mos rrezikojë me suedezin.

Liverpool:

Milan:

Në ndeshjen tjetër të Grupit B, përballen Atletico Madridi me Porton dhe tashmë janë publikuar formacionet zyrtare:

Atletico:

Porto:

Sfidat startojnë nga ora 21:00. /Gazeta Express/