Kjo i ndodhi Barcelonës për herë të parë në histori në Champions - Gazeta Express

Gazeta Express

14/08/2020 21:59

Kjo i ndodhi Barcelonës për herë të parë në histori në Champions

Gazeta Express

14/08/2020 21:59

Bayern Munich është duke e mposhtur 4-1 Barcelonën.

Barcelona, befasisht është duke humbur 4-1 nga Bayern Munich pas vetëm 45 minutave lojë në Lisbonë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Sipas faqes për histori dhe statistika “OptaJoe”, kjo është hera e parë në histori të Barcelonës që në një ndeshje Championsi pranon 4 gola pas 45 minutave lojë në pjesën e parë, raporton Gazeta Express.

Fituesi i këtij dueli në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve do të përballet me fituesin e sfidës së nesërme, ku do të përballen Manchester City me Lyonin.