Kjo është nota e Amir Rrahmanit në paraqitjen e parë për Napolin për 90 minuta - Gazeta Express

Kjo është nota e Amir Rrahmanit në paraqitjen e parë për Napolin për 90 minuta

Futboll

Gazeta Express

13/01/2021 20:54

Amir Rrahmani ka luajtur sot 90 minuta për Napolin, në një ndeshje kundër Empolit në Kupën e Italisë. Rrahmani është vlerësuar me notën 7.2 në këtë ndeshje  

Napoli fitoi me rezultat 3-2, derisa përpos Rrahmanit në këtë ndeshje ka shkëlqyer edhe lojtari tjetër shqiptar, tetovari Nadim Bajrami që shënoi dy gola për Empolin.

Në përgjithësi paraqitja e Rrahmanit në këtë ndeshje ishte tepër stabile derisa ai nuk bëri asnjë gabim në mbrojtje.

Rrahmani tri herë e spastrojë zonën nga rreziku, bllokoi një goditje të kundërshtarit, pati një ndërhyrje të rregullt, fitoi dy duele me këmbë dhe tri me kokë.

Edhe saktësia në pasime e Rrahmanit ishte e mirë ku kapiteni i Kombëtares se Kosovës kishte saktësi në pasime prej 96 për qind nga 84 prekje të topit.

Rrahmani po ashtu bëri 8 krosime të gjata, ku gjashtë përfunduan në zonën e rrezikshme të kundërshtarit derisa dy herë goditi në drejtim të portës, një herë ishte një goditje e rrezikshme e cila pas devijimit u shndërrua në gol nga Petagna. /GazetaExpress/