Kjo është gjendja e pacientëve të infektuar me COVID në QKUK dhe spitale - Gazeta Express
string(72) "kjo-eshte-gjendja-e-pacienteve-te-infektuar-me-covid-ne-qkuk-dhe-spitale"

Lajme

Gazeta Express

06/12/2021 10:40

Kjo është gjendja e pacientëve të infektuar me COVID në QKUK dhe spitale

Lajme

Gazeta Express

06/12/2021 10:40

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se në klinikat COVID dhe spitalet rajonale sot në trajtim spitalor janë 13 pacientë  të konfirmuar me Covid-19 dhe 23 post-Covid, raporton Gazeta Express.

Sipas SHSKUK’së, me oksigjeno-terapi janë 7 pacientë, ndërsa në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive është 1 pacientë me maskë oksigjeni.

Lexo Edhe:

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 5 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 20 pacientë  post-covid

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 1 pacient me maskë oksigjeni

Spitali i Gjakovës, 3  pacientë

Spitali i Pejës, 5  pacientë

Spitali i Ferizajt, 2  pacientë