Kjo erëz do t’ju shpëtojë nga dhimbja e kokës dhe migrena - Gazeta Express
string(56) "kjo-erez-do-tju-shpetoje-nga-dhimbja-e-kokes-dhe-migrena"

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

01/07/2022 18:47

Kjo erëz do t’ju shpëtojë nga dhimbja e kokës dhe migrena

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

01/07/2022 18:47

Dhimbjet e kokës dhe migrena janë një ndjenjë e pakëndshme për çdo person. Ato mund të vijnë nga shumë arsye.

Megjithatë, rezultati mbetet gjithmonë i njëjtë dhe është i pakëndshëm për atë që e përjeton.

Lexo Edhe:

Mos nxitoni të vizitoni farmacinë më të afërt për të marrë ilaçe kundër dhimbjeve pasi zgjidhjen mund ta jepni vetë dhe sigurisht me ndihmën e një erëze të vetme.

Një studim përfshiu 100 njerëz që vuanin nga migrena dhe u trajtuan ose me 50 mg sumatriptan, një substancë e përdorur për trajtimin e migrenës, ose me 250 mg pluhur xhenxhefili.