Kim rikthehet sërish në Tropojë para largimit nga Shqipëria: Është një nga vendet e mia më të pëlqyera - Gazeta Express
string(101) "kim-rikthehet-serish-ne-tropoje-para-largimit-nga-shqiperia-eshte-nje-nga-vendet-e-mia-me-te-pelqyera"

Kim rikthehet sërish në Tropojë para largimit nga Shqipëria: Është një nga vendet e mia më të pëlqyera

Shqiperi

Gazeta Express

27/05/2023 22:05

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim, ka vendosur që të rikthehet e të vizitojë sërish bukuritë e Shqipërisë në prag të largimit të saj.

Yuri Kim e nisi turin e vizitave nga tropoja për të memorizuar bukritë e saj, por dhe për të faenderuar edhe qytetarët e zonës. Ajo ka konusmuar kafe në një ngalkalet e qytetit.

Lexo Edhe:

E pyetur për arsyen e kësaj vizite ajo deklaroi: “Kam ardhur ne Tropojë sepse është një nga vendet e mia me të pëlqyera ne Shqipëri. E kam përmendur shpesh që familja e babait tim vjen nga malësitë dhe kur vi në Tropojë apo në veri të Shqipërisë me duket sikur jam me familjen time. Pas 3 vite e gjysme në Shqipëri ka ardhur koha të them mirupafshim. Kam ardhur në Tropoje në Bajram Curr për të shprehur respektin tim për të thënë faleminderit”.

/Gazeta Express