KIA fiton çmimin prestigjioz Golden Steering Wheel Award - Gazeta Express
string(56) "kia-fiton-cmimin-prestigjioz-golden-steering-wheel-award"

AutoTech

Gazeta Express

24/11/2022 11:04

KIA fiton çmimin prestigjioz Golden Steering Wheel Award

AutoTech

Gazeta Express

24/11/2022 11:04

Akoma më shumë vlerësime për gamën tonë të modeleve të elektrizuar. Kia Niro EV tërësisht i ri sapo ka fituar një çmim prestigjioz Golden Steering Wheel Award, ndërsa Sportage Plug-in Hybrid ka zënë vendin e dytë në kategorinë ‘Compact SUV’ dhe EV6 GT është i dyti në kategorinë ‘Mid-size and Luxury’.

Kia Corporation është një nga korporatat më të suksesshme globale të automobilave. Është themeluar në vitin 1944, prodhon më shumë se 3 milion automjete në vit, përmes një rrjeti të gjerë shitjesh dhe shërbimesh për automobila ne 172 shtete të ndryshme. Korporata është veçanërisht krenare për mënyrën e operimit evropian të automjeteve. Kjo është arsyeja pse Kia Europe është e vendosur në Frankfurt të Gjermanisë, ku është shtëpia e Qendrës Moderne të Dizajnit.

Lexo Edhe:

Talenti i shquar i dizajnit të prodhimeve të Kia-së është konfirmuar nga-me shumë çmime të projektimit evropian dhe ndërkombëtar. Sipas mendimit të Këshillit Gjerman të Dizajnit, Kia është fituesi absolut të Konkursit të Makinave Automobilistike për dizajnin më të mirë të automobilave.

Në Kosovë, automobilat KIA mund t’i gjeni tek Parku i Biznesit në Drenas.
Telefoni: +38345121014
Email: [email protected]
Facebook: https://www.facebook.com/kiamotorskosova/
Website: http://www.kia-kosova.com/

May be an image of car and text that says 'KIA SPORTAGE 1.6 T-GDi 180HP LX Fresh AUTOMATIK K vV SPORTAGE 31,999€ 28,499 € Oferta vlen prej 18 nëntor deri 10 dhjetor Regjistrimi i parè dhe goma dimri GRATIS'