“Ki mëshirë” është kënga e re e Alban Skenderaj - Gazeta Express

“Ki mëshirë” është kënga e re e Alban Skenderaj

Rozë

Gazeta Express

26/02/2020 23:16

Alban Skenderaj ka sjell këngën e tij më të re me titull “Ki mëshirë”

Këngëtari Alban Skenderaj ka sjell një këngë ritmike para fillimit të pranverës.

Është një stil tipik i Albanit, i zhanrit pop rok, të cilën ai e ka shkruar dhe punuar vetë derisa producent i këngës është Lorenc Aliaj.

Kënga është lansuar premier në youtube para katër orëve dhe deri me tani ka më shumë se 70 000 klikime.

Edhe komentet për këtë këngë kanë qenë shumica pozitive, sidomos nga fansat e saj, por që videoklipi i këngës nuk është në nivelin e këngës. /GazetaExpress/