Khedira lartëson Ronaldon - Gazeta Express

Instant

Gazeta Express

21/05/2020 23:25

Khedira lartëson Ronaldon

Instant

Gazeta Express

21/05/2020 23:25

Khedira ka vetëm fjalë të mira për Ronaldon.

Sami Khedira, mesfushori i Juventusit, ka lavdëruar shokun e skuadrës, Cristiano Ronaldon, me të cilin për disa vite ka luajtur edhe në Santiago Bernabeu, me fanellën e Real Madridit.

“Cristiano është një ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit për aftësitë që posedon dhe ambicien, ai gjithmonë dëshiron të fitojë, madje edhe në stërvitje”, u shpreh Khedira.

CR7 gjatë karrierës ka fituar pesë Topa të Artë, katër Këpuca të Arta dhe shumë çmime tjera individuale dhe trofe ekipore. /Gazeta Express/