Khabibi e kritikon Mayweatherin për meçin me Paul - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

23/06/2021 9:02

Khabibi e kritikon Mayweatherin për meçin me Paul

Sporte tjera

Gazeta Express

23/06/2021 9:02

Floyd Mayweather mund t’i ketë fituar mbi 100 milionë dollarë nga meçi i boksit me yllit i YouTube, Logan Paul, por ish- kampionit të UFC-së, Khabib Nurmagomedov, nuk i kishte bërë aspak përshtypje.

Mayweather e fitoi luftën, edhe pse nuk kishte fitues zyrtar, por nuk ishte testuar fare nga Paul, transmeton Gazeta Express.

“Çfarë mund të them? Ata dolën për të bërë para. Ishte thjesht për biznes”, tha Khabib.

“Në atë luftë nuk ishte aspekt garues. Plakushi Mayweather u rikthye në ring, ata stërvitën dhe bënë para”, vazhdoi ai.

“Çfarë mund të them tjetër? Si ndihem për këtë? Ata vendosën të bëjnë para. A duhet t’iu them të mos bëjnë para dhe të mos luftojnë? Ata dolën në ring, bënë shou dhe i fituan sa para… dhjetëra milionë dollarë”, shtoi ai. /Gazeta Express/