Këtyre moshave u takojnë dy viktimat e sotme të COVID-19 në Kosovë - Gazeta Express
string(68) "ketyre-moshave-u-takojne-dy-viktimat-e-sotme-te-covid-19-ne-kosove-2"

Këtyre moshave u takojnë dy viktimat e sotme të COVID-19 në Kosovë

Lajme

Gazeta Express

25/01/2022 15:43

Dy viktima janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë nga COVID-19, raporton Gazeta Express.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Lexo Edhe:

Viktimë është një grua e moshës 40-49 vjeçare nga komuna e Gjakovës dhe një burrë i moshës 50-59 vjeçare nga komuna e Kamenicës.

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar edhe 2 mijë e 707 raste të reja me COVID-19.

Komuna e Prishtinës ka raportuar 147 raste të reja me virus, komuna e Prizrenit 60, ndërsa ajo e Gjilanit 45.