Këtu mund ta ndiqni live meçin mes Florian Markut dhe Luisetton - Gazeta Express

Boks

Gazeta Express

20/11/2021 21:11

Këtu mund ta ndiqni live meçin mes Florian Markut dhe Luisetton

Boks

Gazeta Express

20/11/2021 21:11

Boksieri shqiptar, Florian Marku rikthehet në ring të shtunën, ku do të përballet me Jorick Luisetton në kategorinë e peshave të lehta.

Marku mund të vazhdojë ngritjen e tij mbresëlënëse me një fitore ndaj Luisettos në The SSE Arena.

Lexo Edhe:

Luisetto ka 13 meçe, prej të cilave ka fituar 11, 2 me K.O dhe ka humbur 2.

Në anën tjetër, boksieri shqiptar është i pamposhtur, me Markun që prej 10 meçeve ka 9 fitore dhe vetëm një barazim.

Para duelit të Markut do të zhvillohet një meç tjetër prej gashtë raundeve dhe më pas në ring do të dalë boksieri shqiptar.

LINKU i meçit

/Gazeta Express/