Këto tri pije do t’ju shpëtojnë nga dhimbja e kokës - Gazeta Express
string(52) "keto-tri-pije-do-tju-shpetojne-nga-dhimbja-e-kokes-2"

Keshilla Mjekësore

Gazeta Express

17/03/2023 21:27

Këto tri pije do t’ju shpëtojnë nga dhimbja e kokës

Keshilla Mjekësore

Gazeta Express

17/03/2023 21:27

Ju dhemb koka? Ju nuk keni pse të pini pilulën!

Mendoni për metoda plotësisht natyrale që nuk do t’ju dëmtojnë dhe do t’ju ndihmojnë të hiqni qafe problemet që ju shqetësojnë. Këto tri pije do të zvogëlojnë dhimbjen e kokës, transmeton lajmi.net.

Lexo Edhe:

Ujë të nxehtë me limon

Ju e dini që kjo pije është ideale për pastrimin e trupit të toksinave dhe ndikimin në humbjen e peshës. Sidoqoftë, me siguri nuk e dinit që është ilaç kundër dhimbjes së kokës. Mund të pini çdo ditë.

Çaj xhenxhefili

Xhenxhefili ka një efekt të dobishëm në qarkullim, ka një efekt antiinflamator dhe trajton dhimbjen e kokës.

Çaj menta

Çaji menta ka një efekt të dobishëm në tretje, lehtëson frymëmarrjen, por gjithashtu relakson muskujt dhe nervat, kështu që vepron qetësues dhe zvogëlon dhimbjen e kokës.