Këto shenja kanë më shumë gjasa të divorcohen të paktën një herë në jetë - Gazeta Express
string(72) "keto-shenja-kane-me-shume-gjasa-te-divorcohen-te-pakten-nje-here-ne-jete"

Këto shenja kanë më shumë gjasa të divorcohen të paktën një herë në jetë

Fun

Gazeta Express

01/03/2024 22:02

Sado i lumtur të jetë një çift në ditën e dasmës, jo çdo lidhje ka një fund të lumtur. Qoftë për shkak të tradhtisë, presionit financiar ose dallimeve të mëdha në vlera, divorci është pjesë e jetës.

Megjithatë, astrologjia mund të luajë një rol në këtë dinamik marrëdhënieje. Lexoni më tej për të zbuluar se cilat shenja të zodiakut kanë më shumë gjasa të divorcohen.

Lexo Edhe:

Luani

Luanët i kushtojnë një vlerë të madhe angazhimit, dhe kjo përfshin martesën. Për shkak të kësaj, ata presin që partneri i tyre të tregojë të njëjtin nivel të përkushtimit si ata. Kur një Luan ndihet sikur është qendra e botës tuaj, gjithçka është me ngjyra. Megjithatë, ata kërkojnë besnikëri nga partneri, gjë që nuk e tregojnë gjithmonë. Tradhtia është me të vërtetë një marrëveshje për këtë shenjë. Prandaj, ajo do të fillojë lehtësisht një divorc nëse ndjen se ka ndonjë sjellje të pabesë.

Akrepi

Akrepat janë të njohur për natyrën protektive. Edhe nëse janë në një martesë të përkushtuar, ata ka të ngjarë të fshehin gjërat nga partneri i tyre për të mbrojtur veten. Ata janë gjithashtu dyshues nga natyra dhe duhet të përfshihen në çdo aspekt të jetës së bashkëshortit të tyre, edhe nëse mbajnë sekrete vetë. Ata kërkojnë përkushtim dhe verbohen lehtësisht nga xhelozia e cila lehtë mund të çojë në divorc.

Binjakët

Binjakët janë njerëz shumë kureshtarë dhe socialë. Ata mund të kenë vështirësi në martesat që nuk kanë komunikim dhe stimulim shpirtëror. Ata vlerësojnë lidhjet e forta mendore dhe mund të bëhen të shqetësuar në marrëdhëniet që nuk zhvillohen. Natyra e tyre e dyfishtë mund t’i bëjë ata të paparashikueshëm ndonjëherë, duke çuar potencialisht në probleme me angazhimet afatgjata. Nëse nuk e shijoni jetën e kësaj shenje ajri, ai nuk do të hezitojë të fillojë të kërkojë diçka më të mirë.

Dashi

Dashi është ambicioz dhe do të bëjë gjithçka që duhet për t’u ndjerë sikur po fiton në jetë. Nëse kjo do të thotë se ata duhet të bëjnë kërkesë për divorc kur mendojnë se nevojat e tyre nuk po plotësohen nga bashkëshorti i tyre, atëherë qoftë kështu. Kjo shenjë zjarri është aq e dëshpëruar për pavarësi, saqë shpesh i mungon durimi i kërkuar për një martesë të suksesshme.

Shigjetari

Jeta është një aventurë e madhe dhe Shigjetari dëshiron ta jetojë atë në maksimum. Për shkak të frikës së përkushtimit dhe energjisë së lirë, është shenja më e mundshme për t’u divorcuar. Shigjetarët jetojnë për gjënë tjetër të madhe dhe nuk mund ta imagjinojnë të qëndrojnë me një person përgjithmonë. Ata vlerësojnë pavarësinë dhe aventurën, dhe nëse ndihen të pakënaqur në një marrëdhënie, mund të kërkojnë diku tjetër për një rrugëdalje.