Këto janë patatet e skuqura më të shtrenjta në botë, kaq kushton pjata - Gazeta Express
string(69) "keto-jane-patatet-e-skuqura-me-te-shtrenjta-ne-bote-kaq-kushton-pjata"

Këto janë patatet e skuqura më të shtrenjta në botë, kaq kushton pjata

Lajme

Gazeta Express

09/07/2022 10:00

Një restorant në Nju Jork njoftoi se një pjatë me patate të skuqura prej 200 dollarësh, e çertifikuar si më e shtrenjta në botë nga Rekordet Botërore Guinness, do të kthehet në restorant.

Serendipity3 në Upper East Side të Manhatanit fitoi një rekord botëror Guinness për patatet e skuqura më të shtrenjta në botë kur kuzhinierët gatuan Creme de la Creme Pommes Frites, një pjatë me patate të skuqura të listuara për 200 dollarë.

Lexo Edhe:

Restoranti tha se patatet e skuqura që thyen rekord po kthehen në menu për Ditën Kombëtare të Frymës së 13 korrikut.

Patatet përmbajnë përbërës duke përfshirë patate Chipperbeck, shampanjë Dom Perignon, Uthull Ardenne, shampanjë franceze J. LeBlanc, yndyrë pate nga Franca, kripë tartufi Guerande, vaj tartufi, djathë Crete Senesi Pecorino Tartufello, tartuf i zi veror nga Italia, gjalpë tartufi, krem ​​organik A2 A2 100% i ushqyer me bar nga Jersey Coës dhe një shtresë me pluhur ari të ngrënshëm 23 karat./abcnews.al