Këto janë fjalët që i shkruan Kurti e Konjufca në Librin e Zisë për producenten Berisha - Gazeta Express
string(87) "keto-jane-fjalet-qe-i-shkruan-kurti-e-konjufca-ne-librin-e-zise-per-producenten-berisha"

Lajme

Gazeta Express

30/06/2022 15:33

Këto janë fjalët që i shkruan Kurti e Konjufca në Librin e Zisë për producenten Berisha

Lajme

Gazeta Express

30/06/2022 15:33

Në nderim të jetës dhe veprës së producentes së njohur shqiptare, Vjosa Berisha, në Teatrin Kombëtar të Kosovës nga ora 14:00 kanë nisur të bëhen homazhe.

Miq, familjarë, e figura të shumta janë parë duke bërë homazhe brenda hollit të TKK-së.

Lexo Edhe:

Për të nderuar veprimtarinë e 49-vjeçares i pranishëm ka qenë edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca.

Pas homazheve, Kurti e Konjufca kanë shkruar fjalët më të mira për Berishën në Librin e Zisë, njofton Klankosova.tv.

Më poshtë mund t’i lexoni ato:

Albin Kurti
Glauk Konjufca

Producentja, e cila vdiq javën e kaluar, do të varroset ditën e sotme (e enjte) në varrezat e Prishtinës (Arbëri).