Këtë treshe e synon Arsenali gjatë verës - Gazeta Express

Këtë treshe e synon Arsenali gjatë verës

Futboll

Gazeta Express

03/08/2020 18:47

Edhe pse shumica thonë se problemi i Arsenalit është mbrojtja, megjithatë skuadra duket se po synon forcimin në Premier Ligë

Sipas The Times, Arsenali ka për synim transferimin e Willian  nga Chelsea, Philippe Coutinho dhe Thomas Partey.

Willian është i mundhshëm si transfer i lirë pasi që nuk vazhdojë kontratën me Chelsea e që duket Arsenal është shumë afër tij.

Në anën tjetër, Coutinho mund të largohet nga Barca pasi e kaloi një sezon i huazuar në Bayern Munich kurse Partey ka kontratë lirimi 50 milionë euro nga Atletico Madrid. /GazetaExpress/