Këta janë sportistët kosovarë që garojnë sot në Lojërat Mesdhetare - Gazeta Express
string(66) "keta-jane-sportistet-kosovare-qe-garojne-sot-ne-lojerat-mesdhetare"

Sporte tjera

Gazeta Express

03/07/2022 8:23

Këta janë sportistët kosovarë që garojnë sot në Lojërat Mesdhetare

Sporte tjera

Gazeta Express

03/07/2022 8:23

Sportistët kosovarë do ta vazhdojnë edhe sot në ditën e tetë garimin e tyre në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algjerisë.

Taekwondisti Arbër Azemi do të garojë paraditen e sotme në kategorinë deri në 68 kilogramë.

Lexo Edhe:

Ai nis garën rreth orës 11 me kohën tonë lokale, shkruan Gazeta Express.

Në anën tjetërm Alaudin Suma në hedhje të diskut dhe Gresa Bakraçi në vrapim 1500 metra garojnë sonte në orët e mbrëmjes.

Mund të jetë një imazh i ‎teksti që thotë "‎KOSOVO #TEAMKOSOVA وهران ထ oran2022 ORARI I GARUESVE Të KOSOVES 3 KORRIK 2022 DITA8 EMRI/MBIEMRI SPORTI Arbër Azemi KAT/DIS ORA KS/AL Taekwondo Alaudin Suma -68kg Atletikë 11:00/10:00 Gresa Bakraçi H.disk. Atletikë 19:00/18:00 1500m. 19:50/18:50 FURTEEN® oure PARTNERET TANE Olive T o RTK gjirafa.com HotelSIRUS‎"‎

Kujtojmë se Kosova deri tani i ka fituar gjashtë medalje nga Lojërat Mesdhetare, pesë prej tyre nga xhudo dhe një nga boksi. /Gazeta Express/