Kështu kujdeset Dua Lipa për lëkurën - Gazeta Express

Yjet

Gazeta Express

16/11/2021 19:55

Kështu kujdeset Dua Lipa për lëkurën

Yjet

Gazeta Express

16/11/2021 19:55

Dua Lipa, artistja shqiptare që ka arritur suksese ndërkombëtare, përveç se është një këngëtare mjaft e zonja, dallohet dhe për paraqitjet e saj të kuruara deri në detaje që marrin përherë vëmendje maksimale.

Nëse keni pyetur ndonjëherë veten se cila është rutina e bukurisë së artistes, përgjgjen për këtë e ka dhënë vetë ajo në një intervistë të dhënë së fundmi.

Lexo Edhe:

Ylli tha për Allure se përdor rregullisht furçën e dhëmbëve për buzët e saj dhe gjithashtu tregoi se mban disa pajisje shtesë në dorë për t’u përdorur, si furça për grimin e syve.

“Në shtëpi (në Londër), e zbulova pasi nuk kisha shumë mundësi për grim dhe sajohesha me ato pak që kisha. Tani, unë ende e përdor atë,” tha Lipa për Allure.

Bukuroshja tregoi se nuk përdor të njëjtën furçë dhëmbësh për të gjitha nevojat e saj të bukurisë, por shpeshherë përdor një tjetër të veçantë që i shërben për të mbushur vetullat e saj me rimel të errët.