Kërkohej nga Shqipëria për vrasje, arrestohet në Greqi - Gazeta Express
string(53) "kerkohej-nga-shqiperia-per-vrasje-arrestohet-ne-greqi"

Shqiperi

Gazeta Express

26/05/2024 22:40

Kërkohej nga Shqipëria për vrasje, arrestohet në Greqi

Shqiperi

Gazeta Express

26/05/2024 22:40

Policia greke ka arrestuar një person, i cili drejtonte një makinë pasagjerësh në zonën e Malevizit (Kretë) pa patentë.

Ai akuzohet për falsifikim dokumentesh, pasi i tregoi policisë një letërnjoftim fals.

Lexo Edhe:

Por pas hetimeve të kryera rezultoi se ndaj tij kishte një urdhër arresti ndërkombëtar për vrasje dhe armëmbajtje pa leje të ndodhura në Shqipëri në vitin 2014.

Mediet greke nuk bëjnë me dije origjinën e të arrestuarit.

Hetimet paraprake vijojnë nga Drejtoria e Policisë në Malevizi.