Keqtrajtoi dhe braktisi fëmijët, arrestohet babai nga Mitrovica - Gazeta Express

Gazeta Express

28/10/2020 9:30

Keqtrajtoi dhe braktisi fëmijët, arrestohet babai nga Mitrovica

Gazeta Express

28/10/2020 9:30

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një burrë nga Mitrovica, meqenëse i njëjti dyshohet se bashkë me gruan e tij kanë keqtrajtuar dhe braktisur fëmijët e tyre.

Në konsultim me prokurorin, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

“Mitrovicë 27.10.2020-12:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti së bashku me bashkëshorten e tij dyshohet se kanë kryer veprën e cekur, ndaj fëmijëve të tyre. Në konsultim me prokurorin i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raport./Express