Keni dhimbje fyti, hani këto 10 ushqime - Gazeta Express

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

07/10/2021 21:23

Keni dhimbje fyti, hani këto 10 ushqime

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

07/10/2021 21:23

Nëse keni dhimbje fyti, bajame të ënjtura apo një shqetësim të ngjashëm, duhet t’i qëndroni larg ushqimeve të skuqura dhe acidike sepse mund të krijojnë acarim rreth zonës së fytit.

Evitoni edhe pijet si kafja apo alkooli.

Lexo Edhe:

Ndërkohë, mbani shënim këto 10 lloje ushqimesh që jo vetëm mund, por edhe duhet t’i konsumoni nëse keni dhimbje fyti.

1. Supë pule

2. Mjaltë

3. Kos

4. Pure patatesh, patate të ziera

5. Vezë

6. Tërshërë

7. Xhinxher

8. Xhelatinë

9. Smoothie

10. Akullore