Këndellet Arsenali - Gazeta Express
string(18) "kendellet-arsenali"

Sport

Gazeta Express

27/11/2021 15:23

Këndellet Arsenali

Sport

Gazeta Express

27/11/2021 15:23

Arsenali ka rrëmbyer pikët e plota në xhiron e 13 në Premierligë, duke e mundur 2-0 Newcastlen. Me këtë fitore Arsenali ka shkuar në ku7otën e 23 pikëve dhe është renditet në pozitën e pestë.

Pas humbjes turpëruese nga Liverpooli, Arsenali është kthyer te fitorja në Premierligë.

Lexo Edhe:

Topçinjtë e mundën në shtëpi Newcastlen me rezultat të pastër, 2-0.

Arsenali i shënoi të dy golat në pjesën e dytë.

Fillimisht shënoi Bukayo Sakas, për 1-0 në minutën e 57’.

Më pas realizoi Gabriel Martinelli, për 2-0 në minutën e 66-të.

Me këtë fitore Arsenali ka shkuar në kuotën e 23 pikëve dhe është renditet në pozitën e pestë. /Gazeta Express/